Dlaczego należy dbać o zęby?

Dlaczego należy dbać o zęby?

W dobie wszechobecnych mediów społecznościowych oraz fotografii publikowanych dużemu gronu adresatów, wygląd zewnętrzny jest właściwością niezwykle znaczącą oraz w kluczowy sposób oddziałującą na to jak percypujemy siebie. Jednym z elementów, który odgrywa najistotniejszą funkcję w naszej samoakceptacji jest stan uzębienia. Hollywoodzki uśmiech to podstawa. Równiutkie, białe i błyszczące zęby nie jest natomiast łatwo zachować, a jeszcze trudniej jest ten sam rezultat osiągnąć w momencie, gdy przez lata obchodzimy gabinet stomatologiczny kraków.

Warto mimo to pamiętać, że estetyka nie jest wyłącznym powodem, przez wzgląd na który powinno się troszczyć się o zęby. Są one bowiem częścią aparatu mowy, który stanowi dodatkowo prymarne ogniwo systemu trawiennego. Wreszcie to w jamie ustnej ma miejsce przeżuwanie pożywienia a także początkowy etap rozkładu cukrów, w którym biorą udział zęby i ślinianki.

gabinet stomatologiczny kraków


Następują tam procesy mechaniczne i dodatkowo chemiczne, wskutek czego wstępnie strawione pożywienie przemierza dalszą drogę, ażeby finalnie zamienić się w energię i mikroelementy niezbędne organizmowi do działania. Jeśli więc ten pierwszy krok, który zachodzi w jamie ustnej, przebiega niepoprawnie, to z każdym następnym ma miejsce tak samo. Próchnica i kamień czynią, że wspólnie z wartościowymi komponentami do naszego organizmu przenikają substancje podobne do tych, które wyzwalają się w trakcie procesu gnilnego. Może to negatywnie wpływać na zdrowie. Udowodniono, że marny stan uzębienia przekłada się na stan zdrowia, w szczególności na problemy z trawieniem oraz z sercem. Ładny uśmiech jest więc nie tyle czynnikiem wpływającym na aparycję, ale również na jakość życia.

Pojawiają się jednak sytuacje, kiedy zębów nie można już odzyskać, a jedynym rozwiązaniem jest ekstrakcja. Nie ma potrzey się wówczas zastanawiać – jeśli tyko jest taka sposobność, należy jak najszybciej pozbyć się szkopułu, tak aby zepsuty ząb nie wpływał na organizm. Dobre punkty stomatologiczne oferują usługę zastępowania ubytków przez implanty, jakie umożliwiają przez następne lata napawać się pięknym oraz zdrowym uśmiechem.

gabinet stomatologiczny kraków

Back to top