Listy boniowe okazują się być ładną ozdobą

Listy boniowe okazują się być ładną ozdobą

Listwy boniowe stają się obok listew okiennych najczęściej wybieranym produktem, służącym do konstytuowania sztukaterii. Dodają wytworności oraz perfekcyjnego uroku w elewacjach wielorakiego rodzaju. Jest możliwość je wykorzystywać zależnie od swych indywidualnych preferencji. Na końcowy kształt pomysłu posiada znaczenie dodatkowo to, jakim sposobem umieści się bonie na rogach. Listwy prezentowanego typu mają dwa dopuszczalne do stosowania wymiary – krótszy zawarty w widełkach 20 – 30 cm i dodatkowo dłuższy – taki ponad 40 cm.

Najpopularniejszą metodą używania boniowych listew staje się ich organizowanie w regularnych rozstępach. W takim przypadku tworzą lekki bonus do kompletnej fasady. Nie zapłacimy też za nie wiele, bowiem do ich zamieszczenia nie trzeba zbyt dużej dawki profilów. Do tego daje kontrahentowi opcję czy stosować profile długości identycznej albo zająć się dwoma modelami sztukaterii. Drugim rodzajem komponowania boni jest użycie tych listew takiej samej długości. Taką metodę używa się w potężnych budynkach, użytkując natomiast też inne składniki sztukaterii, ponieważ same bonie będą wyglądały nienaturalnie i mało schludnie.

listwy boniowe

Z kolei przy układaniu boni różnorodnych rozmiarów przemiennie uzyska się interesującą kompozycję, kreującą luksusowe zgrubienia na rogach. Ta alternatywa wymaga jednak potężnej ilości zakresów styropianowych, co podwyższy koszty skończonej operacji. Ostatnią możliwością konstruowania boni staje się zamieszczenie ich w środkowym miejscu elewacji. Do tego rodzaju chwili dochodzi dopiero, gdy posiadamy szeroką ścianę z nieznaczną porcją wnęk, na przykład typu okiennego.

Tak utworzona ściana sprawia wrażenie być pusta i niezwykle nieatrakcyjna natomiast jej udekorowanie jest w stanie się zrealizować właśnie z wykorzystaniem boniowych listew. Bonie powinny być przykrywane starannie tynkarską masą, tak by zwiększyć ich trwałość i solidność na każdego rodzaju zewnętrzne działania.

Back to top