O czym warto mieć rozeznanie przed odwiedzinami w gabinecie psychologa?

O czym warto mieć rozeznanie przed odwiedzinami w gabinecie psychologa?

Psycholog Gniezno


Kalkulujesz, czy warto skorzystać z pomocy psychologa? Nie jesteś pewien, czy aby na pewno problemy, z którymi się borykasz są wystarczającym powodem do wizyty u psychologa? Jeśli tak, to wizyta u psychologa jest właśnie dla ciebie.

Kiedy do specjalisty?

Znaczna ilość ludzi męczy się z problemami i cierpieniem, z jakimi nie umieją poradzić sobie sami. Nierzadko nie mają do kogo zwrócić się o wsparcie. Doświadczają kryzysów emocjonalnych, problemów wychowawczych, cierpią na zakłócenia nastroju, zaburzenia lękowe, źle sypiają, a stan ich egzystowania spada. W takich sytuacjach wskazane jest zwrócenie się do psychologa.

Oferta psychologiczna

Psycholog zajmuje się psychoedukacją, diagnozowaniem, wykonywaniem testów psychologicznych, opiniowaniem, orzecznictwem, udostępnianiem wsparcia i poradnictwa, a też psychoterapią w głównym zakresie. Nie wypisuje on recept, zwolnień lekarskich ani nie popycha do szpitala psychiatrycznego – przede wszystkim tego ostatniego niesłusznie obawiają się ewentualni pacjenci. A co najważniejsze – psycholog nie ocenia. W gabinecie można czuć się bez skrępowania i bezpiecznie. Psycholog należy do zawodów zaufania publicznego i obowiązują go Analogiczne reguły jak lekarza: tajemnicy i poufności zawodowej. W swojej pracy kieruje się on kodeksem etyczno-zawodowym. Pacjent nie musi lękać się, że tematy, z jakimi przyszedł do psychologa popadną w niepowołane ręce.
W zależności od specjalności udziela on pomocy osobom pełnoletnim, dzieciom i parom, prowadzi poradnictwo zawodowe, warsztaty, zespoły wspierające i terapię uzależnień. Jak widać wachlarz usług psychologicznych jest okazały.

Psycholog Gniezno

W we wszuystkich miastach można znaleźć gabinet psychologiczny – również w Gnieźnie. Najłatwiej zapisać się do niego w poradni zdrowia psychicznego. Warto wiedzieć, że do psychologa przyjmującego na NFZ potrzebne jest skierowanie. Może go wystawić lekarz rodzinny lub psychiatra. Natomiast udając się do psychologa prywatnie nie musimy mieć ze soba skierowania.

Back to top